فهرست

تازه‌ترين اخبار

در آخرین روز از هفته کتاب انجام شد؛

بازدید معاونین سپاه جواد الائمه خراسان شمالی از کتابخانه مرکزی بجنورد

معاون هماهنگ کننده و معاون اجتماعی سپاه جواد الائمه خراسان شمالی در آخرین روز از هفته کتاب از کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد بازدید و با سرپرست کتابخانه های عمومی این استان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، همزمان با بیست و نهمین دوره هفته کتاب و در آخرین روز از این هفته سرهنگ حسین اکبری، معاون هماهنگ کننده  و سرگرد هادی حسن دوست، معاون اجتماعی سپاه جواد الائمه  از کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد بازدید و با مهدی آریان، سرپرست کتابخانه های عمومی این استان دیدار و گفتگو کردند.
مهدی آریان، سرپرست کتابخانه های عمومی خراسان شمالی در ابتدای این بازدید ضمن تبریک آغاز هفته بسیج و  بزرگداشت یا د و خاطره 3000 شهید گرانقدر استان و  معرفی بخش های مختلف کتابخانه گفت: وظیفه متولیان فرهنگی در برابرجوانان و نوجوانان دهه ۸۰ و ۹۰ که نه تنها امام و شهدا و سختی های انقلاب را ندیدند بلکه با فضای خلاف آن روبرو هستند، سنگین است.
وی با تاکید بر اینکه همه سازمان‌ها در نشر ارزش های دفاع مقدس باید سهیم باشند، اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی و کتابداران  به عنوان یک پایگاه فرهنگی، با ارائه برنامه های فرهنگی متنوع،  در انتقال مفاهیم غنی و ارزش های انقلاب به نسل کودک و نوجوان  و آینده ساز کشور  و  نشر ارزش‌های دفاع مقدس  نقس تاثیر گذاری دارند.

آریان  فضای کتابخانه های عمومی را همواره در خدمت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دانست و خاطر نشان کرد: خوشبختانه تعامل خوبی بین اداره کل کتابخانه های عمومی و بسیج استان همواره بوده و است  که برپایی مرکز کتب تخصصی دفاع مقدس در کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد در همین راستا بود.
در ادامه سرهنگ حسین اکبری، معاون هماهنگ کننده  سپاه جواد الائمه استان نیز ضمن تبریک هفته کتاب و تقدیر از مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان  برای همکاری  و ایجاد مرکز کتب تخصصی دفاع مقدس و برگزاری برنامه های ویژه رونمایی  و معرفی کتب این حوزه در کتابخانه مرکزی بجنورد، بیان کرد: از فداکاری ها، رشادت ها، از خودگذشتگی ها و ایثارگری های رزمندگان و شهدا چهل سال می گذرد و  آرامش و امنیت فعلی کشور را مرهون رشادت ها و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران در دوران هشت سال دفاع مقدس هستیم. در حال حاضر همه ما وظیفه داریم تا ارزش های دفاع مقدس را به درستی به نسل های آینده منتقل کنیم.
 سرهنگ اکبری بیان کرد: کتابخانه عمومی بهترین پایگاه فرهنگی اجتماعی و امن‌ترین محل  برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین  کودکان، نوجوانان و جوانان  هستند و برگزاری  مسابقات کتابخوانی سراسری  همچون جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان پویش‌های فرهنگی معتبر، بستر مناسبی است تا  همگان  از سیره اهل بیت(ع) و معارف انقلاب اسلامی بهره‌مند شوند و امیدواریم با افزایش اقبال عمومی، زمینه نشر و ترویج این فرهنگ والا در جامعه فراهم شود.

سرگرد هادی حسن دوست، معاون اجتماعی سپاه جواد الائمه  استان نیز در این بازدید گفت:  کتابخانه های  عمومی  به عنوان مروجین اصلی فرهنگ کتابخوانی هستند که در این مسیر  جوانان باید به طور ویژه اهتمام داشته باشند؛ چراکه هم فراغت و فرصت بیشتری دارند و هم باید از جوانی با کسب اطلاعات و آگاهی و دانش و بینش، خود را برای انجام مسئولیت های مهم در آینده آماده کنند.
وی افزود: کتابخانه های عمومی دارای منابع  غنی،  متناسب با شرایط سنی علاقه مندان  و دوستداران  کتاب و کتابخوانی هستندکه  با برپایی  نمایشگاه‌ها و  برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی در حوزه انقلاب نقش بسزایی در گسترش دستاوردهای انقلاب اسلامی ایفا  می کنند.
 
عكس های مرتبط :