فهرست

تازه‌ترين اخبار

به همت بنیادحفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی انجام شد؛

اهدای 250 نسخه کتاب به کتابخانه ملک الشعرای بهار بیدک بجنورد

همزمان با فرارسیدن حماسه 9 دیماه و سالروز شهادت سرداردلها، تعداد 250 نسخه کتاب به همت بنیادحفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی به کتابخانه عمومی ملک الشعرای بهار بیدک بجنورد اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، همزمان با فرارسیدن حماسه 9 دیماه و سالروز شهادت سرداردلها،  با حضور مهدی آریان ، سرپرست کتابخانه هی عمومی  و  امیر سرتیپ دوم محمد نجاتی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و  نشرارزش های دفاع مقدس استان  تعداد 250 نسخه کتاب به همت این  بنیاد به کتابخانه ملک الشعرای بهار  بیدک بجنورد اهدا شد.

مهدی آریان، سرپرست کتابخانه های عمومی  خراسان شمالی  در ابتدا ضمن تقدیر از این اقدام فرهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان  بیان کرد: کتابخانه  های عمومی بهترین پایگاه فرهنگی اجتماعی و امن‌ترین محل ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای کودکان و جوانان است و بدون شک می تواند آنها را به  جایگاه علمی ، آموزشی و فرهنگی  بالا برای دستیابی به اهداف و حفظ ارزش های این نظام مقدس برساند.

آریان گفت: همه سازمان‌ها  باید در نشر ارزش های دفاع مقدس باید سهیم باشند و کتابخانه‌های عمومی به عنوان یک مرکز فرهنگی، با ارائه برنامه های فرهنگی متنوع نقش پررنگی در نشر ارزش‌های دفاع مقدس خواهند داشت.

وی همچنین  با اشاره به تجهیز تمامی کتابخانه‌های مرکزی استان به بخش کتب دفاع مقدس، تصریح کرد: اعضای کتابخانه استقبال خوبی از کتاب‌های دفاع مقدس دارند و کتاب‌های این بخش از منابع پرمخاطب کتابخانه‌ها محسوب می‌شود.

امیر سرتیپ دوم محمد نجاتی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس  خراسان شمالی نیز در ادامه این  دیدار با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم این نهاد، ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه است، افزود: یکی از رسالت‌های بنیاد، نشر ارزش‌های دفاع مقدس است که از مصادیق بارز این امر، تولید محتوای فاخر و جذاب در قالب کتاب و توزیع درست و اصولی آن ها است.

سرتیپ نجاتی بر لزوم بهره گیری از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی استان در راستای معرفی هر چه بهتر ارزش های دفاع مقدس و ترویج و اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی  و انتقال آن به نسل های آینده تاکید کردو از آمادگی این اداره کل برای همکاری در تمامی برنامه‌های کتاب‌محور اداره کل کتابخانه‌های عمومی خبر داد.

وی  همچنین با بیان اینکه همکاری و تعامل دو دستگاه می‌تواند به ترویج کتابخوانی در جامعه کمک کند، اظهار داشت: در این راستا، بنیاد حفظ آثار آمادگی دارد بخشی از منشورات سالانه خود را برای استفاده حداکثری مردم به کتابخانه‌های عمومی استان اهدا کند.