فهرست

گفت و گو

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی:

جشنواره کتابخوانی رضوی جلوه گر فرهنگ اسلامی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی در سال‌های اخیر تاثیری فراگیر در گسترش فرهنگ کتابخوانی ایفا کرده است ، بر ترویج، تقویت و تبیین نقش جشنواره کتابخوانی رضوی در توسعه همه جانبه جامعه تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،  حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان  گفت:  دهمین دوره  جشنواره کتابخوانی رضوی همچون دوره های گذشته با تلاش بی دریغ نهاد کتابخانه های عمومی کشور  و  با هدف ترویج  فرهنگ کتابخوانی و نهادینه کردن سیره رضوی  برگزار می شود که  توانسته در فراغت ایام تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها با استفاده از ظرفیت فضای مجازی  این بستر را فراهم کند تا خانواده ها  به صورت گروهی و انفرادی در این جشنواره مشارکت داشته باشند.
 فرخنده اذعان داشت: این جشنواره با تنوع موضوعی و گنجینه وسیع موضوعی در قالب های متنوع توانسته در راستای ترویج معارف رضوی گام های موثری بردارد و به نوعی جلوه گر فرهنگ ناب اسلامی است.
وی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی، جشنواره‌ای فرهنگی با رویکردی مردمی است که  با ترویج مطالعه در شکل‌گیری شخصیت افراد جامعه تاثیر بسزایی داشته و در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش عمده‌ای ایفا می‌کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه گسترش و توجه به مقوله فرهنگ و بالندگی کامل در این زمینه، عامل توسعه و شکوفایی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است، بیان داشت: اگر در عرصه فرهنگی ارتقا پیدا کنیم، در تمامی حوزه ها پیشرفت خواهیم کرد.
فرخنده در پایان خاطرنشان کرد:  برای کمک به افزایش سرانه مطالعه باید از ابزارهای موثر و متعدد به تناسب نیاز جامعه استفاده شود و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از شیوه های مفید و تأثیرگذار بوده است