فهرست

يادداشت و پيام

منتخب مردم باب الرضا(ع) در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی:

شکوفایی کتابخوانی، پیشکش بهاری جشنواره کتابخوانی رضوی است

محمد وحیدی، منتخب مردم 5 شهرستان خراسان شمالی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت مردم استان به شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، از تلاش ارزنده نهاد کتابخانه های عمومی کشور در راستای اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، محمد وحیدی، منتخب مردم  شهرستان‌های بجنورد، مانه و سملقان،گرمه، جاجرم و رازوجرگلان  در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  ضمن تقدیرو تشکر از حضور پرشور مردم فرهیخته  استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، آن‌ها را برای خلق حماسه ای دیگر و برافراشته بودن پرچم مردم باب الرضا(ع) در جشنواره کتابخوانی رضوی و شرکت در آن دعوت کرد.
وحیدی با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مغتنم برای رشد و شکوفایی جامعه است، عنوان کرد: چندین سال است که با آغاز فصل بهار و تلاش و همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور، نهال کتاب و کتابخوانی با  شرکت چشمگیر مردم  در جشنواره کتابخوانی رضوی شکوفه می زند.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری  اینچنین جشنواره ها و استفاده از فرصت عظیم علاقه و ارادت مردم به ساحت قدسی امامان معصوم بویژه علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) می تواند باعث رشد و شکوفایی و گرایش جامعه به سمت کتابخوانی و مطالعه شود و در این میان جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی مغتنم برای تحقق این مهم است.
منتخب مردم باب الرضا(ع)  با تأکید بر اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی گام بلند نهاد در مسیر کتابخوانی است، گفت: در شرایط کنونی جامعه ما که با بحران کرونا مواجه هستیم از راهکارهایی که می‌توان مردم را همراه با کتاب و کتابخوانی کرد، اجرای طرح‌های فرهنگی متناسب با ذائقه مردم امروز و همراه با فناوری‌های نوین است که جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از طرح‌ها و برنامه‌هایی است که با استفاده از این راهکار توانسته بسیاری از مردم را با خود همراه کند.
محمد وحیدی در پایان تأکید کرد: انتظار می رود این برنامه فرهنگی با مشارکت اقشار مردم به بهترین شکل ممکن برگزار شود تا گامی در راستای افزایش فرهنگ مطالعه و همچنین شناخت هرچه بهتر نسبت به سیره و سبک زندگی حضرت ثامن الحجج(ع) باشد