فهرست

انتصاب

با صدور حکمی از سوی دبیرکل نهاد؛

محمدعلی میرزایی به عنوان «مدیرکل امور استان‌ها» منصوب شد

مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با صدور حکمی محمدعلی میرزایی را به عنوان مدیرکل امور استان ها منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، متن حکم دبیرکل نهاد به این شرح است:

برادر گرامی جناب آقای محمدعلی میرزایی

سلام علیکم
در سایه مهر بیکران الهی و با مدد گرفتن از مواهب قدسی حضرات معصومان (علیهم‌السلام) و بر پایه شایستگی‌های اجرایی و آگاهی‌های مدیریتی و حسن سابقه که در جناب‌عالی سراغ دارم، شما را به سمت «مدیرکل امور استان‌ها» منصوب می‌کنم.

بی‌گمان، کامیابی نهاد کتابخانه‌ها در ادای فریضه فرهنگی خود، که همانا گسترش دانایی و فرهنگِ کتابخانه‌محور است، جز در سایه همدلی، همراهی و پایمردی همه نهادیان در ستاد و استان‌ها به بار نخواهد نشست. این همدلیِ صمیمانه که، به تعبیر نورانی قرآن، مصداق بارز «تعاون بر بِرّ و تقوا» ست، پیش و بیش از همه باید در رابطه حقیقی، معنادار و مانع‌زدایِ میان ادارات‌کل استانی و ستاد مرکزی تحق یابد. بهره‌مندیِ توأمانِ عضو و کتابدار از ثمره این ارتباط، گرامی‌ترین آورده این همدلی است.

منطق ارتباط میان ستاد مرکزی -به مثابه سیاست‌گذار- و ستادهای استانی -به عنوان مجریان مؤثر و آشنایان به موقعیت‌های محلی- مبتنی بر قاعده «تیم‌سازی و ایجاد محیط تیمی» است تا در سایه آن بتوان در دو مرحله «تشخیص مشکل» و «اقدام سریع و هماهنگ» برای رفع آن اقدام کارساز کرد. بنا بر این ضرورت بنیادین و در راستای توجه هدفمند و مدبرانه به «ارتباطات به عنوان کلید موفقیت سازمانی» و «ساختار سازمانیِ مبتنی بر شبکه»، ‌بر محورهای زیر، در مقام رئوس وظایف سازمانی شما، تأکید می‌کنم و تحقق هر چه افزون‌ترِ آنها را انتظار دارم:

- تبیین روشمند انتظارات ستاد از استان‌ها با تمرکز بر بهبود عملکرد، افزایش بازدهی و بهره وری؛
- ایجاد، تقویت و گسترش ارتباط و هماهنگیِ مستمر و ثمربخش میان ادارات‌کل استانی با معاونت‌ها و ادارات‌کل ستادی؛
- ارتباط منظم و پیش‌برنده با استانداران، ائمه جمعه و مقامات ارشد استانها به منظور پیگیری مسائل نهاد؛
- تهیه گزارش و تدوین اطلاعات درباره مشکلات و نظرات واحدهای استانی و ارائه پیشنهادها به منظور حل آنها و ایجاد رضایت سازمانی؛
- ردیابی و تشخیص مسائل و مشکلات در بخش‌های ستادی استان‌ها و ارائه مشورت برای حل آنها؛
- محمل‌سازی و ارائه پیشنهاد برای ایجاد ارتباط میان مدیران‌کل استانی با دستگاه‌ها و شخصیت‌های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی استان و به طور کلی توجه ویژه به «شبکه مناسبات استانی»؛
- نظارت و پیگیری مستمر برای انجام وظایف مدیران‌کل استانی و ارائه گزارش از کیفیت اجرای برنامه‌های ابلاغی به استان‌ها بویژه در مناسبت‌های خاص؛
- ارائه پیشنهادها و مشورت‌های سیاست‌گذارانه و برنامه‌ریزانه استانی به اینجانب؛
- برنامه‌ریزی برای تبادل اطلاعات بهنگام (برگزاری جلسات تبادل نظر و...) میان ستاد مرکزی و استان‌ها به منظور تسهیل ارتباط درون‌سازمانی؛
- بررسی و ارائه نظر مشورتی برای عزل و نصب مسؤلان استانی.

امیدوارم حضور شما در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور سرآغاز خدمتی فرهنگی و کارآمد به آرمان‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد و اعتماد نهاد به جناب‌عالی پاسخی سزاوار بیابد. ضمن تأکید بر همراهی بی‌دریغ همه معاونت‌ها و ادارات‌کل ستاد مرکزی و استانی با شما، در این مسیر دلپذیر خدمتگزاری برایتان از بارگاه خداوند مهربان توفیق می‌طلبم. والله هوالذی یدبّر الامور.

مهدی رمضانی
دبیرکل


گفتنی است محمدعلی میرزائی، متولد ۱۳۶۰، دانش‌آموخته دکتری علوم سیاسی است و رئیس اداره امنیتی معاونت سیاسی دفتر رئیس‌جمهور، عضو گروه مشاوران جوان سازمان ملی جوانان، کارشناس‌ارشد دبیرخانه شورای‌عالی جوانان و تدریس در دانشگاه از جمله سوابق وی است.