فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور جمعی از اعضای کتابخانه؛

کتابخانه مرکزی بجنورد میزبان ویژه برنامه آیین کهن شب یلدا با عنوان «تسبیحات یلدایی» شد

رئیس کتابخانه مرکزی بجنورد گفت: ویژه برنامه آیین کهن شب یلدا با عنوان «تسبیحات یلدایی» با حضور جمعی از اعضای کتابخانه و با حفظ شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، رضا آدمیان، رییس کتابخانه مرکزی بجنورد، از برگزاری ویژه برنامه آیین کهن شب یلدا با عنوان «تسبیحات یلدایی» با حضور جمعی از اعضای کتابخانه و با حفظ شیوه نامه های بهداشتی خبر داد.
آدمیان گفت: آیین ها و رسومات مختلفی در بلندترین شب سال برگزار می شود، شب زیبایی که در کنار هم جمع می شویم و به این بهانه حلقه دوستی و مودتمان دوباره شکل میگیرد. آداب و رسوم خاص شب یلدا از دیرباز تا به امروز مورد توجه و اهمیت ایرانیان واقع بوده و جشن ها و شب نشینی هایی که در این شب توسط مردم در اقصی نقاط کشور برگزار می شود یک سنت دیرینه محسوب می شود.
رییس کتابخانه آیت الله مهمان نواز بیان کرد: همسو با جامعه و به منظور گرامیداشت این آداب و سنن زیبای ایرانی و به دلیل مقارن شدن شب یلدا با دهه فاطمیه، مراسم ویژه ای با عنوان "تسبیحات یلدایی" در محل کتابخانه مرکزی برگزارشد.در این مراسم که با حفظ شیوه نامه های بهداشتی و با ظرفیت محدود انجام شد،دکتر پورمحمود به بیان آیین و آداب و رسوم شب یلدا پرداخت و  در ادامه، برنامه شاهنامه خوانی و حافظ خوانی و نقالی توسط تنی چند از اعضای کودک و نوجوان فعال و با استعداد کتابخانه  برگزارشد
آدمیان افزود: این برنامه با همکاری کانون فرهنگی و تربیتی ریحانه آموزش و پرورش بجنورد و محفل ادبی سخن برگزارشد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ