فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به منظور افزایش تعاملات و توسعه همکاری‌ها انجام شد؛

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی و مسئولان شهرستان مانه و سملقان

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مانه و سملقان، به منظور افزایش تعاملات و توسعه همکاری‌ها دیدار های جداگانه ای با فرماندار و رئیس اداره آموزش و پرورش این شهرستان انجام داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،  ابراهیم شادکام، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مانه و سملقان، به منظور  افزایش تعاملات و توسعه همکاری‌ها دیدار های جداگانه ای با جواد بهادری، سرپرست جدید فرمانداری و محسن روحانی،  رئیس اداره آموزش و پرورش این شهرستان انجام داد.
جواد بهادری ، سرپرست فرمانداری  شهرستان مانه و سملقان در این دیدار  ضمن قدردانی از مجموعه همکاران و کتابداران  اداره کتابخانه های عمومی  که   یکی از ادرات  فعال و پویای این  شهرستان است و علیرغم محدودیت های کرونایی در دوسال گذشته اقدامات موثری را در حوزه رشد و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی داشته است، بیان کرد: جامعه بشری همزاد کتاب و کتاب همزاد جامعه بشری است، ادر هر دوره ای که بشر می زیسته فرهنگ مختص به خود را داشته و تبلور این فرهنگ نیز در کتاب ظهور و بروز می یافت.
بهادری  با اشاره به اینکه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی جای کتاب را نخواهد گرفت، تصریح کرد: این روزها بدلیل دسترسی مردم به اینترنت و فضای مجازی گرایش به سمت کتاب و کتابخوانی تا حدودی کمرنگ شده و باید برای ارتقاء فرهنگ مطالعه کتاب در سطح جامعه از ایده های جدید و نظرات صاحب نظران این عرصه استفاده کرد.
وی با بیان اینکه فضای مجازی فرصت است و اگر برای آن برنامه ریزی نداشته باشیم به تهدید تبدیل می شود ادامه داد: باید با راه اندازی کانالهای مختلف و ارائه کتب گویا از فضای مجازی نیز جهت تشویق مردم به مطالعه کتاب استفاده کنیم.
 محسن روحانی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان نیز در این  دیدار خاطرنشان کرد: رسالت نهاد کتابخانه های عمومی کشور چه در قانون و چه در نفس کار ارائه بهترین کتابها به همه افراد جامعه است و  مجموعه همکاران ما در اداره آموزش و پروش نیز  بعنوان یکی از نخستین  سنگر های فرهنگی که کودکان و نوجوانان در آن پای میگذراند  با ارائه  برنامه ، راهکارها ، اقدامات و طرحی جامع و مداوم برای افزایش سرانه مطالعه در شهرستان همسو با کتابخانه های عمومی قدم برداریم.
روحانی در پایان از فعالیت های کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان که در ایام کرونا فعالیت های فرهنگی مختلفی را چه به صورت حضوری و چه به صورت مجازی انجام دادند، تقدیر و تشکر کرد.
 ابراهیم شادکام، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیز در این دیدار ضمن بیان عملکرد و برنامه های  کتابخانه های عمومی همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر و  در خواست تعامل و هم افزایی بیشتر بین دستگاه های فرهنگی  شهرستان گزارشی از  کتابخانه   قلعه خان  و وضعیت  میزان پرداخت نیم درصد شهرداری  آشخانه ارائه داد.
 
نسخه قابل چاپ