فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف پیشبرد اهداف فرهنگی و توسعه همکاری ها انجام شد؛

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی جاجرم و شهردار سنخواست

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جاجرم با هدف پیشبرد اهداف فرهنگی و توسعه همکاری ها با شهردار سنخواست دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی ، مهدی قاسم پور ، رئیس اداره کتابخانه های عمومی به منظور تبریک انتصاب علی ارجمند، شهردار جدید شهر سنخواست و توسعه همکاری ها با وی دیدار و گفتگو کرد.
علی ارجمند، شهردار سنخواست گفت: در بحث ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گام های موثری برداشته شده است امید است کتابخانه های عمومی  به سمت ارتقای سطح فرهنگ  جامعه و توسعه فرهنگی گام بردارد تا از بی بند و باری های موجود که ریشه در فرهنگ جامعه دارد کاسته شود.
در ادامه ارجمند، به پرداخت های قانونی شهرداری به حساب کتابخانه های شهرستان اشاره کرد. 
در این دیدار مهدی قاسم پور ، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جاجرم ضمن تبریک انتصاب علی ارجمند به عنوان شهردار سنخواست، گفت: یکی از مباحث خیلی مهم در زمینه فرهنگی و مرتبط با کتاب و کتابخوانی این است که در فضاهای سبز و پارک ها و سطح شهر گنجه ها یا قفسه های کتاب تعبیه شود.
قاسم پور  همچنین بر لزوم پرداخت قانونی سهم نیم درصد کتابخانه ها تاکید کرد و گفت: تخصیص و واریز به موقع نیم درصد از منابع درآمدهای شهرداری به حساب انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان می تواند مشکلات عدیده ای از مدیریت کتابخانه های عمومی را بر طرف سازد که این امر با توجه به سوابق مدیریتی شهردار جدید سنخواست بسیار امیدوار کننده است.
گفتنی است؛ علی  ارجمند پیش از این  بعنوان فرماندار جاجرم ،بخشدار شوقان و سنخواست در شهرستان جاجرم فعالیت داشته که   با توجه به این  پستهای نظارتی اکنون در جایگاه اجرایی قرار دارد که این می تواند برای مجموعه  کتابخانه های عمومی شهرستان بسیار مفید و تاثیر گذار باشد.
نسخه قابل چاپ