فهرست

اخبار شهرستان‌ها

رئیس اداره كتابخانه های عمومی شهرستان جاجرم:

مشارکت همگانی برای توسعه کمی و کیفی کتابخانه های شهرستان جاجرم

رئیس اداره كتابخانه های عمومی شهرستان جاجرم بر مشارکت ادارات دولتی، مردم و خیرین برای توسعه کمی و کیفی کتابخانه های این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های شهرستان جاجرم ، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهر سنخواست به ریاست محسن ناصری مقدم بخشدار سنخواست و محمد عباس زاده رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جاجرم برگزار شد.
بخشدار سنخواست در این جلسه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، افزود: در شرایط فعلی جامعه و ضرورت بالندگی هر چه بیشتر انقلاب اسلامی و جامعه دینی و از طرفی در مسیر حرکت به سمت برپایی تمدن نوین اسلامی، ترویج و ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی ضرورتی انکارناپذیر است.
محسن ناصری مقدم گفت: تلاش برای گسترش كتابخانه های عمومی در شهرها در حقیقت نوعی سرمایه گذاری برای تقویت زیرساخت های فرهنگی محسوب می شود كه آثار و بركات ماندگار برای نسل كنونی و نسل های آینده دارد.
رئیس اداره كتابخانه های عمومی شهرستان جاجرم نیز در این جلسه گفت : مردم و مسئولین همپای هم می توانند در توسعه كمی و كیفی كتابخانه ها مشاركت داشته باشند، همچنین ورود خیرین به این بخش را نمی توان نادیده گرفت چرا كه تا کنون بدون چشمداشت حضوری موثر در عرصه كتابخانه سازی و تجهیز كتابخانه داشته اند.
محمد عباس زاده در بخش پایانی سخنان خود با قدردانی از حضور پورشور مردم شهرستان رضوی در جشنواره کتابخوانی رضوی، افزود: برگزاری این جشنواره در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، شناساندن فرهنگ رضوی و بهره‌مندی از سیره پاک ائمه معصومین(ع)به‌ویژه حضرت امام رضا(ع) از طریق مطالعه سیره ایشان، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 
نسخه قابل چاپ