فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار شهرستان بجنورد:

توسعه کتابخانه ها موجب ارتقا سطح فرهنگی جامعه می شود

فرماندار شهرستان بجنورد گفت: توسعه کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی موجب ارتقا سطح فرهنگی جامعه می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بجنورد به ریاست محمدباقر باقرپور فرماندار، محسن امیری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، حسن پاکزاد رئیس اداره امور کتابخانه های عمومی استان و دیگر اعضای حقیقی و حقوق انجمن برگزار شد.
فرماندار شهرستان بجنورد در این نشست با تاکید بر وجود نگاه تعاملی دستگاه های اجرایی، نهادها و سازمان ها به ویژه شهرداری ها برای حمایت از اداره کل کتابخانه های عمومی استان، افزود: سرمایه گذاری در حوزه کتاب و کتابخوانی هزینه نیست.
محمدباقر باقرپور گفت: فرهنگ اهدا کتاب به کتابخانه های عمومی باید ترویج یابد و همچنین برای ساخت کتابخانه از ظرفیت خیرین و واقفان باید بهره مند شد.
باقرپور در بخش پایانی سخنان خود افزود: کمبودها و اشکالات مرتبط با انتخاب شهر بجنورد به عنوان پایتخت کتاب ایران شناسایی و برطرف شود تا سال آینده بجنورد انتخاب شود.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجنورد نیز در این نشست گفت: بنابر اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر بازگشایی کتابخانه های عمومی همراه با نظارت و بازرسی مستمر تحقق این امر در دستور کار قرار گرفت و اکنون کتابخانه های شهرستان به صورت صد درصدی ارائه خدمات دارند.
محسن امیری با بیان اینکه ترویج فرهنگ اهدا کتاب یکی از سیاست های کاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان است، افزود: باید تلاش کنیم با توسعه این فرهنگ کتاب‌ها از کتابخانه های شخصی خارج شود تا عموم بتوانند از آن بهره مند شوند.
 
نسخه قابل چاپ