فهرست

اخبار شهرستان‌ها

یک ساعت کتابی برای دانش آموزان فاروج

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فاروج گفت: در تعامل با یکی از مدارس ابتدایی شهر فاروج، دانش آموزان یک ساعت کتابی را در کتابخانه ملاصدرا تجربه کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی، مریم مومن زاده با اعلام این مطلب افزود: دانش آموزان پایه اول دبستان امین زاده با همراهی معلم کلاس، در فضای کتابخانه حضور یافتند و کتابداران با انجام برنامه های بلند خوانی کتاب، قصه گویی، شعر خوانی، بیان چیستان، اجرای طرح هایی برای تقویت روحیه پرسشگری در دانش آموزان ساعتی همراه با کتاب را برای آن رقم زدند.
رئیس اداره کتابخانه های فاروج گفت: با توجه به نزدیکی تعطیلی مدارس، این تعامل در راستای اشنایی بیشتر دانش اموزان بویژه پایه اولی ها با فعالیت های کتابخانه انجام شد تا در تابستان با حضور در برنامه های کتابخوانی، به حفظ آموخته های آنان و تقویت خواندن، کمک شود.
وی افزود: عضویت این دانش آموزان در کتابخانه در همان سال اول یادگیری خواندن و نوشتن برای ارتقا این توانایی ها از دیگر اهداف اجرای  طرح یک ساعت کتابی بوده است.
مومن زاده گفت: همراهی معاون پروورشی مدارس به هر چه کیفی تر شدن این فعالیت ها می افزاید و امیدواریم این تعامل در سال تحصیلی آینده هم استمرار داشته باشد.

 
نسخه قابل چاپ