فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار شهرستان راز و جرگلان تاکید کرد:

لزوم برنامه ریزی برای رفع موانع انجام فعالیت کتابخانه های شهرستان راز و جرگلان

فرماندار شهرستان راز و جرگلان بر لزوم برنامه ریزی برای رفع موانع انجام فعالیت کتابخانه های این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان راز و جرگلان با حضور مصطفی حسن زاده فرماندار شهرستان، مهدی آریان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی تشکیل شد.
مصطفی حسن زاده در این نشست با تاکید بر افزایش ارتباط بین دستگاهی در شهرستان، اظهار داشت: راه اندازی اردوهای کتابخانه ای موجب آشنایی بیشتر دانش آموزان و خانواده های آنان با کتابخانه ها می شود و در ادامه اعضای فعال و کتابخوان کتابخانه ها در سطح شهرستان افزایش می یابد.
حسن زاده با تاکید بر تلاش همگانی برای افزایش تعداد اعضای فعال کتابخانه های شهرستان، افزود: برگزاری برنامه های فرهنگی مانند مسابقات کتابخوانی نباید تنها محدود به یک شهر باشد بلکه باید در سطح شهرستان اجرایی شود.
وی گفت: با هدف کاهش دغدغه های مالی کتابخانه های عمومی شهرستان شهرداری ها نیم درصد سهم خود از محل درآمدشان را به موقع پرداخت کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی در ادامه این نشست نیز اظهار داشت: تلاش داریم با تشکیل انجمن های خیرین کتابخانه ساز در شهرستان هاو با انتخاب نماینده از هر شهرستان این انجمن در سطح استان نیز تشکیل شود.
مهدی آریان با تاکید بر اینکه اهمیت موضوع کتابخانه سازی و ترویج فرهنگ کتابخوانی باید در استان نهادینه شود، افزود: شناسایی و جذب خیرین استانی و ملی برای ساخت و تجهیز کتابخانه ها از جمله اهداف مهم برای تشکیل مجمع خیرین کتابخانه ساز استانی و شهرستانی است.
بر اساس این گزارش شناسایی و واگذاری زمین برای ساخت کتابخانه در روستاهای بالای هزار و 500 خانوار بک پولاد و گرکز، مرمت ورودی کتابخانه عمومی آیت الله شیخ عبدالله رازی و ارائه گزارش تفریغ بودجه توسط شهرداری راز به فرمانداری راز و جرگلان جهت بررسی سهم نیم درصد شهرداری ها از دیگر مصوبات این نشست بود.
 
نسخه قابل چاپ