فهرست

اخبار شهرستان‌ها

بخشدار سنخواست:

کتاب مهمترین ابزار برای تغییر فرهنگ یک جامعه است

بخشدار جلگه سنخواست از توابع شهرستان جاجرم گفت: کتاب از مهمترین ابزارها برای تغییر فرهنگ یک جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سنخواست با حضور علیرضا هادیان فر بخشدار جلگه سنخواست، محمد عباسزاده رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جاجرم و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی تشکیل شد.
هادیان فر در این نشست با تاکید بر اهمیت کتابخوانی، اظهار داشت: کتاب از عناصر فرهنگی و ابزاری مناسب برای تغییر دادن فرهنگ است و موجب انتقال عناصر جدید فرهنگی به افراد جامعه می شود.
وی با بیان اینکه فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی از مؤلفه‌ها و ارکان اصلی فرهنگ به‌حساب می‌آید، گفت: کتاب ضمن حفاظت از فرهنگ متعالی، آن را بدون تغییر و تحریفی در اختیار نسل آینده قرار می‌دهد. که.
هادیان فر در ادامه بر لزوم بهره مندی از ظرفیت خیرین این شهر در امر کتابخانه سازی تاکید کرد و یادآور شد: خیرین ظرفیت بسیار مهم و موثری در توسعه زیرساخت ها هستند و می توانند در این بخش نیز مشارکت فعال داشته باشند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه دغدغه کتاب و کتابخوانی در میان مسئولان این شهر وجود دارد و این امر می تواند نقطه عطفی مهم برای نیل به اهداف مهم در حوزه کتاب و کتابخوانی باشد.
در پایان این جلسه محمد عباس زاده رئیس اداره کتابخانه های شهرستان جاجرم به بیان گزارشی از فعالیتهای سه ماهه کتابخانه ها و همچنین فعالیتهای مربوط به جذب خیرین و انجام فعالیتهای فرهنگی کتابخانه ها پرداخت.
 
نسخه قابل چاپ