فهرست

اخبار شهرستان‌ها

بخشدار غلامان تاکید کرد:

همت همگانی برای افزایش سرانه مطالعه

بخشدار غلامان بر عزم و همت همگانی برای افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.

به گزارش روابط اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش غلامان از توابع شهرستان راز و جرگلان با حضور مصیب سبحانی بخشدار غلامان، آزاده پارسا سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.
سبحانی در این نشست با اشاره به تاکید دین مبین اسلام بر امر مطالعه و کسب علم و دانش در طول عمر هر انسانی، اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر سرانه مطالعه در کشور پایین هست و برای ارتقاء این نیاز مهم جامعه باید همه پاری کار باشند.
وی افزود: دعوت ما از مردم برای مطالعه باید با افزایش سرانه مطالعه خودمان باشد چرا که مطالبه ما از مردم زمانی تاثیرگذار خواهد بود که فرهنگ مطالعه را از خود و خانواده هایمان شروع کنیم.
سبحانی با تاکید دوباره بر پای کار بودن مسئولین برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، گفت: باید با برگزاری برنامه های فرهنگی مختلف در حوزه کتاب مانند برگزاری مسابقات کتابخوانی در مناسبت ها مردم به این امر تشویق شوند.
بخشدار غلامان با اعلام آمادگی این بخشداری برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی همچنین بر بهره مندی هوشمندانه از فضای مجازی با هدف تحقق این امر تاکید کرد.
در پایان این جلسه آزاده پارسا سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان راز و جرگلان به بیان گزارشی از فعالیتهای سه ماهه کتابخانه ها در سالجاری پرداخت.
 در ادامه این جلسه سرپرست اداره کتابخانه های شهرستان راز و جرگلان نیز اظهار داشت: تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز از سیاست های مهم نهاد کتابخانه های عمومی کشور است و با توجه به اینکه راز و جرگلان از شهرستان های محروم کشور است باید به دنبال تشکیل این انجمن باشیم.
آزاده پارسا افزود: باید بتوانیم با تشکیل این انجمن از ظرفیت خیرین کتابخانه ساز برای رفع نیاز ها و کمبود های شهرستان در حوزه کتابخانه ها به ویژه در نقاط مرزی بهره مند شویم.
نسخه قابل چاپ