فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با معرفی 6 کتاب؛

نشست کتابخوان تخصصی شور حسینی در کتابخانه مرکزی بجنورد برگزار شد

به مناسبت ماه محرم نشست کتابخوان تخصصی شور حسینی در کتابخانه مرکزی بجنورد ( آیت الله مهمان نواز) با معرفی 6 کتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، به مناسبت ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) نشست کتابخوان تخصصی "شور حسینی" با معرفی 6 کتاب در محل کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد با حضور جمعی از کتابداران و اعضای کتابخانه های استان برگزار شد.
رئیس کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد در این نشست با معرفی کتاب " حماسه حسینی "نوشته دکتر شهید مرتضی مطهری، اظهار داشت: عاشورا ماندگارترین الگوی مبارزه حق علیه باطل است.
رضا آدمیان افزود: کتاب حماسه حسینی در سه جلد است و این مجموعه مشتمل بر سخنرانیها و یادداشتهای ابتدایی و غیر تفصیلی استاد مطهری پیرامون واقعه کربلا است.
رسول فخرقاسمی دبیر محافل ادبی استان نیز با معرفی کتاب " نقش زنان در حماسه عاشورا" در این نشست تخصصی اظهار داشت: در این اثر نقش و حضور مسئولانه زنان در همه مراحل نهضت حسینی به روشنی نشان داده شده است؛ با این هدف که الگویی عملی برای همگان به ویژه دختران جوان ارائه داده باشد.
همچنین در این نشست کتاب های " آفتاب در حجاب" نوشته سیدمهدی شجاعی ، " فقط تو در کنار او بودی" ، نوشته فریبا کلهر، " نامیرا " نوشته صادق کرمیار وکتاب " حسین در اندیشه مسیحیت" نوشته آنتوان بارا معرفی شد.
نسخه قابل چاپ