فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت ماه محرم؛

ویژه برنامه * نی ناله های نینوا * در کتابخانه علامه دهخدا بجنورد برگزار شد

به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سیدالشهدا ویژه برنامه نی ناله های نینوا در کتابخانه عمومی علامه دهخدا در بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، ویژه برنامه "نی ناله های نینوا" با حضور رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجنورد و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه، شاعران و نویسندگان فرهیخته استان در کتابخانه علامه دهخدا برگزار شد.
رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجنورد ضمن عرض تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری ماه محرم، اظهار داشت: امام حسین(ع) و یاران با وفایش نماد واقعی ایمان به خدا، شجاعت، ایثار و از خودگذشتگی هستند و نهضت عاشورا در طول تاریخ ماندگار و جاودانه است.
محسن امیری افزود: در راستای نیل به سعادت و تعالی معنوی جامعه، ترویج و زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورایی از اهمیت بالایی برخوردار است که برگزاری عزاداری های ماه محرم و اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی از جمله راهبردهای مهم برای تحقق این هدف است.
حجت الاسلام و المسلمین محمد افشین فر مدرس حوزه و دانشگاه، ضمن ذکر فضایل امام حسین (ع)  و یاران ایشان، اذعان داشت: فداکاری و شجاعت امام(ع) و یارانش، آن چنان پر اهمیت بود که اینک پس از گذر سده ها از رخداد عاشورا، هنوز شیعیان در غم فراق امام و پیشوای خود می گریند و او را شفیع خویش در نزد پروردگار قرار می دهند.
مداحی و ذکر مصائب عاشورا، نغمه سرایی شاعران استانی و معرفی کتاب با موضوع عاشورا و امام حسین (ع) از دیگر برنامه های این ویژه برنامه بود.
 
نسخه قابل چاپ