فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی، ایرانی و توسعه عدالت فرهنگی؛

طرح ملی «با هم بخوانیم» در کتابخانه عمومی روستای زرق آباد در حال برگزاری است

پس از اجرای موفقیت آمیز طرح ملی «با هم بخوانیم» در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ در یکصد کتابخانه، دومین دور از اجرای این طرحِ ملی از یکم مرداد ماه سال جاری در ۳۵ کتابخانه عمومی از جمله کتابخانه شیخ شکرانی روستای زرق آباد از توابع شهرستان اسفراین در حال برگزار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی، معصومه ابراهیمی کتابدار کتابخانه شیخ شکرانی روستای زرق آباد در خصوص این طرح ملی اظهار داشت: این طرح برای اولین بار در سال ۱۳۹۶ در این کتابخانه اجرا و مورد استقبال بی نظیر  اعضا کتابخانه  واقع شد .
ابراهیمی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا مانع برگزاری دومین دوره طرح ملی (( با هم بخوانیم )) در سال های اخیر شده است، افزود: خوشبختانه با ابلاغ نهاد کتابخانه های عمومی کشور این طرح در سالجاری در 35 کتابخانه عمومی کشور از جمله شیخ شکرانی روستای زرق آباد از مرداد ماه در حال برگزاری است.
وی گفت: متفاوت بودن شیوه مطالعه از جمله جذابیت های این طرح است، چرا که قبل از خواندن کتاب راهنمای مطالعه کتاب و بعد از خواندن کتاب پرسشنامه به عضو داده می شود تا به سوالات مربوطه پاسخ دهد و این امر باعث توجه بیشتر مخاطب به موضوعات کتاب خواهد شد.
ابراهیمی افزود :این طرح شامل ۲۰ عنوان کتاب برجسته است که ۴ عنوان مشخص شده بصورت بلند خوانی، ۴ عنوان دیگر بصورت جمع خوانی و باقیمانده کتاب ها بصورت فردی خوانده و مخاطب به پرسشنامه پاسخ می دهد.
وی تصریح کرد: طرح با هم بخوانیم تلاشی است در راستای  نهادینه سازی سبک زندگی اسلامی از طریق ترویج فرهنگ کتابخوانی بین اعضا کتابخانه ها است و تقویت مهارتهای ادبی و روانخوانی، ایجاد صمیمیت و همدلی، برقراری تمرکز و نظم، گسترده نمودن تخیل و انجام کار گروهی از جمله مزایای این طرح ملی است.
نسخه قابل چاپ