فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار شهرستان فاروج:

نگاه دولت گسترش فعالیت های فرهنگی به ویژه در حوزه کتابخوانی است

فرماندار شهرستان فاروج گفت: نگاه دولت گسترش فعالیت های فرهنگی به ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فاروج با حضور عبدالرضا فرزانه فرماندار، مهدی آریان مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.
عبدالرضا فرزانه فرماندار شهرستان فاروج در این نشست ضمن عرض تسلیت فرارسیدن ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: محرومیت زدایی و توسعه فعالیت های فرهنگی از سیاست های ویژه دولت است که شاهد تخصیص اعتبارات فراوان در سفرهای استانی ریاست جمهوری و هیات دولت برای پیشبرد این اهداف هستیم.
فرزانه افزود: از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان خراسان شمالی اعتبارات قابل توجهی برای تکمیل و تجهیز کتابخانه های عمومی استان تخصیص یافته است که یک گام مهم فرهنگی برای استان محسوب خواهد شد.
وی با تاکید بر ایجاد شرایط فیزیکی داخلی و خارجی مناسب در کتابخانه های عمومی شهرستان فاروج، تصریح کرد: محیط مناسب و دلنشین باید برای کتابخوانان به ویژه کنکوری ها در کتابخانه های شهرستان فراهم شود.
فرزانه گفت: برای حل مشکل آب شرب کتابخانه های عمومی سه گنبد، چری و نجف آباد بخشداران همکاری لازم را با اداره کل کتابخانه های عمومی استان داشته باشند.
مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی نیز در این جلسه اظهار داشت: در سفر ریاست جمهوری به استان 15 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و تجهیز کتابخانه های عمومی استان اختصاص داده شده است.
مهدی آریان افزود: با رایزنی های صورت گرفته با نهاد کتابخانه های عمومی کشور حدود 600 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز و ارتقاء تجهیزات کامپیوتری کتابخانه های استان جذب شده است.
آریان در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر راه اندازی انجمن خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخانه ای در شهرستان، گفت: ورود خیرین به حوزه کتاب و کتابخوانی باید در جامعه فرهنگسازی شود.
نسخه قابل چاپ