فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت روز جهانی عصای سفید؛

بازدید دانش آموزان از بخش نابینایان کتابخانه مرکزی بجنورد

به مناسبت روز جهانی عصای سفید و استقلال نابینایان دانش آموزان مدرسه ابتدایی عدالت از بخش نابینایان کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی، رئیس کتابخانه مرکزی بجنورد با اع8لام این خبر اظهار داشت: 15 اکتبر با عنوان روز جهانی عصای سفید و استقلال نابینایان نامگذاری شده است روزی که در آن نابینایان اهمیت عصای سفید را یادآوری می کنند.
رضا آدمیان افزود: عصای سفید وسیله‌ای است که نابینایان با کمک آن مسیر حرکت خود را شناسایی کرده و و در مواقع لازم از کمک سایر افراد جامعه استفاده کنند.
وی گفت: دانش‌آموزان نابینا مقطع ابتدایی مدرسه عدالت از بخش نابینایان کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان‌نواز بجنورد بازدید کردند و کتابدار بخش نابینایان در مورد خدمات این بخش از قبیل نحوه ثبت‌نام، امانت کتاب‌های بریل و صوتی، برگزاری آشنایی با رایانه و تجهیزات و نرم‌افزارهای ویژه‌ی نابینایان، کار با گوشی هوشمند و نرم‌افزارهای ویژه‌ی نابینایان، انواع بازی‌های مخصوص نابینایان، آموزش استفاده از عصای سفید و آموزش مهارت‌های جهت‌یابی توضیحاتی ارائه شد.
بر اساس این گزارش، در پایان یک عدد کتاب صوتی حاوی دو عدد سی دی قصه به همراه هدیه از طرف کتابخانه به دانش آموزان تقدیم شد.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ