فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار شهرستان فاروج:

شهرداری زیبا سازی نمای تنها کتابخانه شهر فاروج را انجام می دهد

فرماندار شهرستان فاروج گفت: فضای تنها کتابخانه شهر فاروج باید مناسب اعضا باشد و شهرداری با ایجاد نمای مناسب در این مسیر گام بر می دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فاروج با حضورعبدالرضا فرزانه فرماندار و مریم مومن زاده رئیس اداره کتابخانه های شهرستان و دیگر اعضای انجمن تشکیل شد.
عبدالرضا فرزانه در این نشست با تاکید بر اینکه کتابخانه با توجه به کاربری آن باید فضای دلچسب باشد، اظهار داشت: شهرداری با ایجاد نمای مناسب در ورودی کتابخانه به تحقق این هدف می تواند کمک کند.
فرزانه با تبریک به کتابداران راه یافته به جشنواره قصه گویی بیان کرد: ترویج فرهنگ قصه گویی یکی از راه های کاهش آسیب های ناشی از استفاده از تلفن همراه برای کودکان است.
فرماندار فاروج افزود: هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ قصه گویی در فضای مدارس و در بین پدر و مادرهاست.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فاروج نیز در این جلسه با اشاره به توافق انجام شده با اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برای اهدای منابع کتاب این دستگاه، بیان کرد: با این اقدام افزون بر 5 هزار جلد کتاب به منابع کتابخانه های شهرستان افزوده خواهد شد.
مریم مومن زاده با اشاره به اینکه خیّری هم به تازگی 120 متر مربع کف پوش اهدا کرده است، افزود: این روند به مناسب سازی کتابخانه کمک کرده است.
مومن زاده با اشاره به درپیش رو بودن هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار بیان کرد: طرح های محتلفی از جمله یک دقیقه مطالعه، اگر من یک کتابدار بودم، نشست های مادران قصه گو، جمع خوانی و... برای اعضای هفت کتابخانه شهرستان برگزار می شود.
نسخه قابل چاپ