فهرست

اخبار شهرستان‌ها

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان فاروج:

طرح مانا به ایستگاه آخر رسید

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فاروج گفت: طرح مانا که با مشارکت اداره بهزیستی در کتابخانه ملاصدرا فاروج از تابستان امسال آغاز شده بود به ایستگاه آخر خود رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی، مریم مومن زاده رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فاروج با اعلام این مطلب، اظهار داشت: طرح مانا از طرح های پیشگیری سازمان بهزیستی است که  با مشارکت اجتماعی نوجوانان برای  شناسایی، کاهش و برطرف  کردن  آسیب ها و مشکلات آن ها توسط خودشان با حضور تسهیلگر آموزش دیده در گروه محلی  اقدام می شود.
مومن زاده افزود: ارتقای توانمندی های نوجوانان و افزایش مهارت های کارگروهی و مشارکتی، افزایش شناخت نسبت به مسائل و آسیب های اجتماعی نوجوانان و ایجاد ساز وکار تشویقی و توسعه شبکه روابط مشارکتی نوجوانان در محله برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی از اهداف اصلی این طرح است.
وی گروه هدف این برنامه را دختران و پسران 15 تا 18سال دانست و گفت : این برنامه در 11 جلسه آموزشی به صورت رایگان و ویژه اوقات فراغت تابستان تهیه و تدوین شده بود و نوجوانان دختران  گروه سنی 15 تا 18 سال  در آن شرکت داشتند که اختتامیه آن در آبان ماه برگزار شد.
وی افزود: این طرح در این دوره در فضای کتابخانه ملاصدرا اجرایی شد که اعضا کتابخانه هم از آن استقبال خوبی داشتند.
مومن زاده گفت: امضا تفاهم نامه با دستگاه های مختلف زمینه ساز افزایش مشارکت در فعالیت ها شده است که در کنار آموزش و پرورش یکی از دستگاه هایی که فعالیت های مشارکتی بیشتری در فضای کتابخانه ها داشته، بهزیستی است.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ