فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت سی امین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛

کتاب آیش در راز و جرگلان رونمایی شد

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان راز و جرگلان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره آموزش و پرورش شهرستان آیین رونمایی از کتاب مجموعه شعر رازی آیش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی، آیین رونمایی از کتاب مجموعه شعر رازی" آیش" سروده شاعر بومی علی آوند به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور فرماندار، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیگر علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرستان راز و جرگلان برگزار شد.
فرماندار شهرستان راز و جرگلان ضمن عرض تبریک فرارسیدن هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار به فعالان این عرصه، اظهار داشت: امروز توجه به مقوله کتاب و کتابخوانی در جامعه کمرنگ شده است که گسترش فضای مجازی و رغبت بیشتر جامعه به این فضا می تواند یکی از دلایل دور شدن مردم از فرهنگ کتابخوانی باشد.
مصطفی حسن زاده افزود: بخشی از بی هویتی ها می تواند حاصل کار ما مسئولین، نظام تعلیم و تربیت، فضای مجازی و رسانه ها باشد که نتوانسته ایم پیوندی بین جوانان با هویت، سنت، تمدن و فرهنگ اصیل انقلاب اسلامی برقرار کنیم.
حسن زاده در ادامه با اشاره به رونمایی از کتاب شعر رازی"آیش"، گفت: کار های این چنینی علاوه بر آشنایی با فرهنگ و سنت و تاریخ چند صد ساله ، باعث پیوند انسان ها با فرهنگ و اصالت خودشان و به نوعی بازآفرینی هویتی می شود.
در ادامه این آیین سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان راز و جرگلان در این مراسم اظهار داشت: افسانه ها و داستان های مادری به مانند میراثی گرانبها از نسلی به نسل بعد منتقل می شود.
آزاده پارسا افزود: اداره کتابخانه های عمومی شهرستان راز و جرگلان تلاش دارد با برگزاری نقد و رونمایی و معرفی کتاب‌ها و برنامه های فرهنگی این میراث گرانبها را حفظ و به نسل های آینده انتقال دهد.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ