فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار شهرستان فاروج:

اشاعه فرهنگ کتابخوانی مستلزم تکمیل زیرساخت های کتابخانه ای است

فرماندار شهرستان فاروج تکمیل زیرساخت ها ی فیزیکی کتابخانه ای را لازمه اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فاروج با حضور عبدالرضا فرزانه فرماندار، نفیسه نجاتی سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی در محل سالن جلسات شهید باهنر فرمانداری تشکیل شد.
عبدالرضا فرزانه ضمن اشاره به لزوم تسریع در اجرای پروژه کتابخانه عمومی شهر تیتکانلو اظهار داشت: هدف ما در زمینه‌ی کتاب‌خوانی اشاعه‌ی فرهنگ کتاب‌خوانی در شهرستان است و در این زمینه نیازمند تکمیل زیرساخت‌های فیزیکی از جمله بهره‌برداری از کتابخانه‌های روستایی هستیم.
فرزانه افزود: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید یکی از امور مهم فرهنگی در شهرستان باشد که تحقق این هدف مستلزم همکاری اقشار مختلف جامعه و دست اندرکاران حوزه فرهنگ شهرستان است.
سرپرست اداره کتابخانه های عمومی فاروج نیز در این نشست با ارائه گزارش اقدامات انجام شده در حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرستان، اظهار داشت: در زمینه واریز ماهانه نیم درصدی شهرداری ها به کتابخانه های شهرستان، تاکنون بخشی از مبالغ از سوی شهرداری های فاروج و تیتکانلو واریز شده است.
نفیسه نجاتی ابراز امیدواری کرد: تدابیری اندیشیده شود تا پایان سال شهرداری ها بتوانند بدهی باقیمانده سهم نیم درصدی خودرا به این مجموعه پرداخت کنند.
نجاتی گفت: از دیگر مصوبات جلسه گذشته پیگیری مسائل و مشکلات گرمایشی کتابخانه شهر تیتکانلو بود که این مشکل با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برطرف و همچنین در زمینه مشکلات انشعابات آب کتابخانه روستای سه گنبد نیز، با استفاده از ظرفیت خیرین انشعابات و کنتور آب خریداری شده است.
وی خاطرنشان کرد: در خصوص پروژه تیتکانلو پیمانکار مشخص و از هفته آینده فعالیت خود را شروع خواهد کرد.
نجاتی در بخش پایانی سخنان خود به بیان سایر اقدامات صورت گرفته در خصوص پیگیری مصوبات جلسه گذشته انجمن و دستور کار جلسه جدید انجمن در زمینه برنامه‌های ویژه اعیاد شعبانیه و دیگر فعالیت های در پیش رو پرداخت.
 
نسخه قابل چاپ